Barış ve Çağdaşlık Projesi Eğitim

Yayınlayan: KOLAYCA 28 Temmuz 2022 Yorum yapılmamış

PROJE ODAĞI: EĞİTİM (SANAT)

Proejnin amacı, barış kültürünü topluma yaymak ,toplumda kadının statüsünü iyileştirecek sosyal politikaları hayata geçirmek, barışın ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine dikkat çekmektir.

1 Eylül – 25 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen projede, müzik eğitimi alan iki kız öğrenciye maddi destek sağlanmıştır.

Projenin sanat yolu ile yayılması  ve gelirinin çağdaş eğitime harcanması amaçlandı, sanatçılar gönüllü olarak İzmir’de ve İstanbul’da konserler gerçekleştirdiler. Dernekler Masası nezdindeki girişimler neticesinde; konser hazırlıkları İzmir ve İstanbul’da kurulan komisyonlar aracılığı ile hızla gerçekleştirildi. Sonuçta müzik eğitimi yapan 2 kız öğrenciye burs sağlandı ve soroptimistliğin tanıtımı açısından da önemli bir proje oldu.

Konser mekanı için arayışta bulunuldu,İstanbul Avusturya Kültür Ofisi’nden onay alındı. İstanbul İl Dernekler Müdürlüğünden ve İzmir Dernekler Müdürlüğü’nden  izin alındı , 2 üye resmi olarak yardım toplama izni aldı , konser yapılacak yerin güvenliği için de Sarıyer Emniyet Müdürlüğüne yazılı başvuruda bulunuldu. Proje bütçesi ve geliri beyan edildi ve etkinlik sonunda ilgili makamlara raporlarlamalar yapıldı. 250 kişilik konserin talebini oluşturmak için broşür ,tanıtım ,davetiye , Avusturya Kültür Ofisinin web sitesinde tanıtım gerçekleştirildi. Aynı şekilde İzmir’de TSKF Başkan yardımcısı Sevgili İsmet Tekin başkanlığında yürütülen  çalışmalar Ege Üniversitesi Konser salonunda 200 kişilik konser olarak gerçekleşti.

Proje bursiyerleri çok başarılı oldular, çello çalan bursiyerimiz birincilikle mezun olarak , konservatuarın yüksek bölümüne kabul edildi. Yurt dışında konserler verdi ve hala TSKF ile irtibat halinde olup , kişisel gelişimini desteklemek amaçlı  çalışmalarımız devam etmektedir.

Proje ortağı kulüplerimiz;  Ataköy Kulübü , Boğaziçi Kulübü , Etiler Kulübü , İstanbul Kulübü , Levent Kulübü , Marmara Kulübü ,: Moda Kulübü , Pendik Kulübü , Şişli Kulübü ,Alsancak Kulübü,İzmir Kulübü,Göztepe Kulübü,Kordon Kulübü,Karşıyaka Kulübü.

Yazar: KOLAYCA